wyznanie miłości

lut 18, 2014 by

Każda Mama wie, że jej dziecko jest najlepsze, najpiękniejsze, najszybciej wśród równieśników się rozwija, a nawet jak nie, to każda Mama znajdzie coś, w czym to JEJ dziecko jest lepsze, najlepsze! I słusznie! To tylko oznaka prawdziwej miłości, a prawdziwa miłość, to wspaniała opieka, troska, oddanie i bezpieczeństwo.
Bywa jednak, że Mama narzeka, bo jest niedospana, bo nie ma czasu, bo nie wygląda jakby jej się podobało, by wyglądać miała, albo nudzi ją ‚monotonia’ przy dziecku. Owszem, prawda, bo to z kolei motywuje każdą Mamę, by nie zapominała, że poza matkowaniem jest kobietą i to młodą, piękną kobietą, której należy się czas na koleżanki, zakupy, sport, czy po prostu leniuchowanie.
Ale gdy przychodzą myśli ‚jest mi źle’ Mamy zapominają czasem ile szczęścia, radości dają im ich dzieci. Nawet nie Mamy ogólnie! Ja czasem łąpię się na myśleniu takim i zapominam jak dobrze jest mi z Groszkiem.

Jest piękny, jest duży, ładnie je i cudownie śpi. Uśmiecha się, rozwija, bawi i nas kocha. To, jak podąża za mną wzrokiem, rozczula mnie i martwi, boję się tych chwil, gdy nie będzie mógł mnie znaleźć, bo będę…w pracy. Groszek jest wspaniałym dzieckiem, od rana się uśmiecha, aż do momentu, gdy pójdzie spać. Kilka razy dziennie słyszymy jakie to ma wielkie niebieskie oczy, obdarza nimi każdego, KAŻDEGO. Te jego minki, gdy słyszy nieznany dźwięk, te zdziwione oczy, gdy testujemy jego reakcje wykrzywiając buzię. To, ile spędza czasu sam, zajmując się zabawkami, gryzakami. To, jak się cieszy, gdy biorę go na ręce, albo jak przypatruje mi się, czekając aż się na niego spojrzę, po to, by się uśmiechnąć do mnie. Czasem myślę: jak mogłam tyle lat pozwolić mu czekać na mnie, albo pozwolić nam czekać na niego??? Ale to chyba żadna egoistyczna pobudka, tylko czekanie na ten odpowiedni moment, by w pełni cieszyć się każdą chwilą, każdym przeżyciem związanym z ciążą, macierzyństwem. On, jak i jeszcze jego rodzeństwo, któremu dane będzie się narodzić, było i będzie wyczekiwane, utęsknione, ukochane.

Nie potrafiłabym wymarzyć, wyobrazić sobie innego Groszka, ładniejszego, jeszcze bardziej idealnego?? Niemożliwe! Pod każdym względem spełnia, a wręcz wykracza poza moje marzenia, wyobrażenie dziecka, które miałam posiadać. Każdego dnia, patrząc na niego, myślę, jakie to miałam szczęście, móc go mieć. Patrzenie jak się rozwija, zmienia, rośnie, sprawia, że jestem spełniona, w końcu znalazłam swoje miejsce i nigdy nie chciałabym znaleźć się nigdzie indziej, chcę być tylko tu i teraz, z Groszkiem u mojego boku, z Groszkiem w moim sercu.

Gdy śpi mnie rozczula, gdy płacze mnie rozczula, gdy się śmieje, robi wielkie oczy, łapczywie je, albo golutki tapla się w wanience, jest najcudowniejszym widokiem, jakie dało mi życie. Cud stworzenia, zrodzony z nas, tak podobny, a zarazem nowy, zupełnie inny, samodzielny, wyjątkowy człowiek. Każdego dnia daję mu całą siebie i chcę więcej, czekam na każdy etap jego rozwoju, każdą nową rzecz i umiejętność, którą nas obdarzy.

Początkowo nie mówiłam mu, że Go kocham, zamiast tego tuliłam go mocno, całowałam w główkę, rączki i buzię, z troską głaskałam, przebierałam i ocierałam łezki, w końcu dojrzałam do tych słów i teraz, czy mnie słucha, czy nie, powtarzam mu jak bardzo go kocham i jak wielkim szczęściem mnie obdarzył, pojawiając się na świecie. Cierpliwie będę czekać na jego pierwsze słowa w odpowiedzi, a tymczasem póki mam tyle czasu i wciąż tę możliwość, będę go całować, tulić, nosić, przytulać i wyznawać miłość. Aż będzie na tyle duży, by się temu oprzeć i powiedzieć, żebym nie robiła mu wstydu. :D

Ależ ja go kocham…

Related Posts

Share This

2 Comments

  1. Oj… Ja też mogłabym tak w kółko… Ostatnio Zosia wygrywa już z ząbkowaniem i kocham ją jeszcze bardziej, a potem coś wywinie, i jeszcze bardziej… oj oj oj…

    • Mama Groszka

      Hehe, taki paradoks…;) można się złościć na nie, ale na dłuższą metę to nie działa, a potem ma się do siebie żal o ewentualne nerwy…przecież to tylko dzieci :D

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>