(przed)Wigilia

gru 24, 2013 by

(przed)Wigilia

Od godziny i 23 minut jest w Anglii 24 grudnia, Wigilia. Czeka nas mnóstwo przygotowań i kilka godzin spędzonych w kuchni. Ale czekałam na ten dzień cały rok, bardzo nie mogę się doczekać!

Prezenty popakowane, już leżą pod choinką, karpatka zrobiona, barszczyk przygotowany, jutro Tata Groszka bierze się za rybę po grecku, ja mam 700 g śledzia, ale uszka, krokiety kupne, sałatki nie będzie, bo nie będzie miał kto jeść, łosoś kupiony zamiast karpia, grzybki w occie, polski chleb wiejski, szynka, kiełbaska, w zupełności nam wystarczą.

Dziś byliśmy na zakupach (dziś licząc 23 grudnia, bo jeszcze przed snem, mimo, że jest 24 grudnia), horror! Wiedzieliśmy, że tak będzie, ale zawsze są te nerwy, stres, kolejki w marketach, auto za autem na drogach, dziecko zmęczone, znużone siedzeniem w foteliku płaczące z tyłu, Mama łamiąca przepisy, żeby tylko wysiąść i wyciągnąć płaczące dziecko z auta. Bagażnik pełen zakupów, za dużo funtów wydanych, dokupione prezenty, a to wszystko w takim wietrze i deszczach, że niemal mnie zwiało spod Lidla.

Pogoda tragiczna, a podobno w Wigilię ma być jeszcze gorsza – czy to możliwe? Cały dzień pada z przerwami na słabszy i mocniejszy deszcz, to samo z wiatrem, chwilami urywa głowę, by dać odetchnąć, żeby tylko dobiec do sklepu zanim znowu zrobi z fryzury artystyczny nieład.

Groszek bardzo dzielnie zniósł to wszystko, ale w pewnym momencie musiałam wyciągnąć go z fotelika, bo było mu pewnie i za ciepło i za ciasno i za głośno i za kolorowo, by przysnął, tradycyjnie ‚na boczku’ u mamy w ramionach udało mu się zasnąć i nabrać siły na kolejną godzinę krążenia wśród szalonego tłumu spóźnialskich zakupujących.

Ale przyjemnie w końcu było znaleźć się w domu, docenić ciepło, ciszę i spokój od tego przedświątecznego zgiełku, a ja po raz kolejny chciałam uwiecznić tę parę ozdób przygotowanych specjalnie z myślą o tegorocznych Świętach.

Aaaaaach, pora spać, do zobaczenia w dzień Wigilii!ND3_6569 ND3_6571

Mój wyhodowany od cebulki Amarylis

ND3_6586 ND3_6592

I ten ziąb za oknem…

ND3_6595

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>