Najdroższe 8 miesięcy!

maj 1, 2014 by

Najdroższe 8 miesięcy!

Aaależ, sama siebie nie poznaję. Minęło już 5 dni od kiedy Groszek skończył 8 miesięcy, a na blogu nadal żadnego wpisu na ten temat. Nie myślcie, że zapomniałam, jakże bym przecież mogła?

Chyba presja wpisywania się wzięła górę. Każdy wpis starałam się okraszać porcją zdjęć, co czasami jest niemal niemożliwe, nie tylko z braku czasu, czy aparatu przy sobie. Wolę skupić się na ciekawych, rzeczowych i zabawnych wpisach, a od czasu do czasu dołożyć aktualne zdjęcia Groszka, który dla mnie jest modelem idealnym. Muszę Wam przyznać, nie wiem jak to możliwe, ale on pięknieje z każdym dniem, ma coraz więcej wdzięku i co za tym idzie, aż prosi się, by go fotografować.

W tym – ósmym – skończonym miesiącu swojego życia w końcu w życiu i świecie Groszka wiele się dzieje. Pierwszy ząbek – lewa dolna jedyneczka – to największa zewnętrzna zmiana, jaką da się zaobserwować. Wyrzynanie przeszliśmy w miarę spokojnie, wprawdzie ślina leciała jak u Owczarka Berneńskiego lub przynajmniej Boksera, płacz był bez powodu, ale podsumowując całą sytuację, to trwało tylko kilka dni i przebiegło stosunkowo bezboleśnie. Teraz już ząbek jest na wolności i powoli pnie się ku górze. Mam nadzieję, że nic nie zakłóci jego dalszego wzrostu. Trzeba przyznać, że wygląda to cudownie, choć wystaje go może z milimetr, może 1.5mm. :D Inną zewnętrzną zmianą jest ilość włosów porastających głowę Groszka. Ułożyły się w irokeza, co upodabnia go do jego Taty. A ich kolor…hmm taki rudy blond. Co mam nadzieję z czasem ulegnie zmianie. Byle tylko ta rudawa poświata zniknęła…;)

Ponadto Groszek śmiga na pleckach i brzuchu zawłaszczając sobie całą podłogę w pokoju. Jeśli nie roluje się, by zmienić pozycję, to przemieszcza się podciągając się na łokciach, trzeba mu przyznać, że jeśli jest coś, co naprawdę chce, to dość szybko i intensywnie jest w stanie się tam znaleźć, ale to typowe zjawisko dla gatunku ludzkiego, a zwłaszcza płci męskiej…;) Zawsze powtarzam, że jak się czegoś naprawdę chce, to się da…tylko trzeba chcieć. Filmik ukazujący mojego podróżującego rannego żołnierza TUTAJ. ;)

Odwiedzająca nas kilka dni temu koleżanka powiedziała, że Groszek bardzo się zmienił od ostatniego razu, gdy go widziała. Zrobił się bardziej kontaktowy, towarzyski i skory do ‚rozmów’. Ponadto nagminnie stara się wstawać, trzymany za ręce oczywiście. Sadzany (nadal z podparciem) robi pozycję startową do raczkowania, gdy jednak pochyla się, ląduje ponownie na brzuszku, nie wiedząc, że gdyby nie prostował nóżek, mógłby powędrować na kolankach. Ale patrząc na to jak rządzi podłogą, nie spieszy mi się, by ruszył z kopyta i zaczął raczkować. :D

W związku ze skończonym 8 miesiącem życia odważniej wprowadzam gluten, już te pierwszych kilka razy podałam Groszkowi kaszkę pszenną ze śliwką, oj ale mu smakuje! Żółtko z jajka dostał póki co tylko w Wielkanoc, gdy symbolicznie z Tatą Groszka dzieliliśmy się ugotowanym jajkiem. Nie wiem czy to kwestia częstszych prób, ale zauważyłam, że Groszek nie pali się do samodzielnego testowania pokarmów. Preferuje te, podane wprost do buzi, przez Mamusię, która pomoże co większy kawałek podzielić na mniejsze, by wygodnie się gryzło – jak to dzisiaj było z banankiem.

Z podsumowań numerycznych, pieluchy nadal 4 i 4+, waga – najpewniej jutro okaże się ile, ale obstawiam pewne 9 kg, a wzrost? Pomiędzy 74 a 80 cm. Zębów: 1/3. ;)

Mały update, waga obecna to 9.200/9.250 kg, wahała się, więc nie wiem który wynik uznać… ;) Przekroczone 9 kg to pora, by rozejrzeć się na serio za większym fotelikiem, już teraz widzę, że dość niewygodnie i ciasno jest Groszkowi w barkach, a stopy to już dawno mu poza fotelik wystają. ;) Teraz żeby tylko znowu powtórzyli promocję na fotelik, który jako jedyny pasuje do naszej bazy FamilyFix.

 

Related Posts

Share This

1 Comment

  1. Paulie

    Hehe, fantastycznie pełza!

    A co do ząbkowania, to nie chcę Cię zmartwić, ale podobno wyrzynające się górne zęby dużo bardziej dokuczają, u nas się sprawdziło x2 ;) Pzdr!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>