modnie, czy niemodnie, ale godnie

lut 11, 2014 by

modnie, czy niemodnie, ale godnie

Chciałam pokazać Wam naszego elfika w różnych chuścianych odsłonach :D tak na zachętę, sama jestem dumną posiadaczką dużej ich ilości i sprawdzają się zawsze, gdy wychodzimy, po domu używamy standardowych śliniaków.

W ogóle nie przepadam, gdy dzieci ‚na wyjście’ są ubierane i traktowane po prostu ‚jak dzieci’ i pozostawiane same sobie, gdy się zaślinią, uleje im się, bądź pod innymi względami przez angielskich Rodziców traktowane są pobrażliwie podążając tropem: a bo to dziecko, więc i tak za chwilę się ubrudzi/oślini/obrzyga. Nic mnie bardziej nie odstręcza niż dzieci, a w zasadzie ich Matki, które chodzą w rozciągniętych śpiochach, z pełną pieluchą i z gilem pod nosem. Oczywiście tego samego nie można powiedzieć o wystrojonej Mamie, która ‚w ludziach’ inaczej by się nie pokazała. A jakie ona myśli wystawia sobie świadectwo tarmosząc ze sobą dziecię, które ani nie czuje dosłownie, ani też nie czuje potrzeby wytarcia się, nie jest nawet świadome jak wygląda. I o ile rozumiem, że ludzi nie stać na najnowsze krzyki dziecięcej mody, tak oczekiwanie, że wszystkie dzieci powinny chodzić w czystych ubrankach z czystą buzią, to chyba nie jest zbyt wiele?

Dlatego ja zawsze, po każdym ulaniu – bo oczywiście jak wychodzimy, a tym bardziej jak idziemy w gości, Groszkowi ulewa się na potęgę nawet po 2 godzinach od karmienia – szoruję Groszka i wszystko, na co mleko strawione pociekło, by choć trochę wyglądało jak dopiero wyjęte z szafy. :D Kończy się tak, że chusta jest cała mokra, pielucha tetrowa jest cała mokra, a ja po raz kolejny żałuję, że nie wzięłam drugiej chusty/pieluchy  na zmianę.

Ponadto zawsze się stroimy na wyjścia, dobieram każdą część garderoby, tylko body pozostawiam takie, jakie jest, reszta aż po skarpetki jest starannie wyselekcjonowana. Na tej podstawie wiem, czego na bieżąco mi brakuje. Najczęściej niestety braki są w legginsach…tu, gdzie mieszkam sklepy praktycznie nie oferują żadnego wyboru, jeśli jakieś legginsy są, to tylko dla dziewczynek. Ale ja, uparłam się, że poszerzę garderobę Groszka o legginsy i ostatnio udało mi się, dziewczęce wprawdzie i przez to bardzo dopasowane, ale twarzowe, korzystam, póki Grosiu z nich nie wyrośnie. ;) Na pewno wybór jest w sklepach typu Zara czy H&M, postanowiłam sobie, że będę co jakiś czas poświęcać trochę gotówki na w miarę regularne zakupy online, no bo skoro nie mam innego wyjścia…
Zara zaliczona,
przyszedł czas na wypróbowanie odzieży z – wspomnianego na Facebooku – Vertbaudet. Wybierałam z wyprzedaży i niestety wybór pozostał na wiek Groszka niewielki. Zdecydowałam się więc na:

2 body z bawełny organicznej, na 9-miesięczniaka niby, ale wydają się być – szczególnie po praniu – jakieś przykrótkie…zobaczymy przy ubieraniu
Groszek obecny palcem, dłonią i ręką na zdjęciach musiał być… :)

ND3_7591

ND3_7593

ND3_7594

ND3_7595

ND3_7596

ND3_7599

Oraz dwupak piżamek z frotte, miłym zaskoczeniem były doczepiane stópki do spodenek. Również 9 miesięcy, a wydają się być znacznie dłuższe.

ND3_7602

ND3_7603

ND3_7604

ND3_7607

Wiem, wybór mój nie powala gustem modowym z najwyższej półki, ale inne ciuszki mam, więc szkoda byłoby mi wydawać pieniądze na coś, co jako 10-te, jak spodenki, odłożyłabym na półkę. Zainwestowałam w coś pożytecznego…Matka musi czasem kierować się rozsądkiem…;) Ale lekko nie było, przyznaję, zwłaszcza kusiły mnie ONE, ale…nie było rozmiaru, uff! :)

Kolejne do złożenia zamówienia online jest H&M, ale to może za 2, 3 miesiące…
Znacie może jakieś sklepy – dostępne w UK – gdzie sprzedaje się niemowlęce legginsy? Poproszę o podpowiedź!
A tak prezentuje się Groszek w swoich chusto/śliniakach, o które walczycie w konkursie. :)

ND3_7552

ND3_7582

ND3_7131

ND3_7141

ND3_7120

P.S. Czy tylko ja dostrzegam inne dziecko na każdym zdjęciu, tylko dlatego, że robi inną minę??

 

Related Posts

Share This

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>