Bakuś, zakupy i inne Groszki

mar 5, 2014 by

Bakuś, zakupy i inne Groszki

WOW :) Właśnie odkryłam, że Groszek śpi na boku…
i teraz ci wszyscy, którzy jeszcze nie zostali Rodzicami myślą sobie: ‚a jak ma spać? na głowie?’ ;)
Ale już spieszę z tłumaczeniem zaistniałej sytuacji. Po dzień dzisiejszy, a znam Groszka ponad pół roku, nigdy nie zdarzyło się, by sam z siebie spał inaczej, niż na pleckach. Owszem jak był nowordkiem, to ma zdjęcia, to na prawym, albo na lewym boku (a tak w ogóle, to w ten sposób nie można podobno kłaść niemowląt?), ale każdorazowo był tak położony przez nas. Od tego czasu już nawet nie kładliśmy go na boku, bo sam z siebie nigdy by tak nie leżał, więc nie robiliśmy wbrew niemu. ;)
Więc od początku, 5 minut temu zaszłam do sypialni, a Groszek leży w swoim Grobagu na lewym (jego ulubionym) boku, tak nie do końca, ale na boku. Miła odmiana, ciekawe czy to już będzie normą, że nie będę znajdować go śpiącego tylko na pleckach.

Ale nie o tym miałam pisać…Wy blog mój znacie, bo na nim bywacie – o dzięki Wam wielkie! – ale szczerze powiedziawszy nie wiem jak dużo osób nas zna i jak jesteśmy potrzegani jako – ja – blogująca – i Groszek – mnie inspirujący. Bywają dni, że wydaje mi się, że gdybym przestała pisać, nikt by się nie upomniał, nie zatęsknił, nie zauważył. Ale niekiedy czuję, że to, co robię jest super, że mam odzew, czytacie mnie, podoba się Wam to miejsce i mam tak zwanego powera, by kontynuować i robić coś lepiej na tym blogu każdego dnia. Jednak gdy groszkowi.pl pojawia się w konkursie na ‚Złoty Smoczek’ czyli Blog Parentingowy Roku 2013, to dopiero dodaje mi skrzydeł! Bo nie dość, że JESTEM i mnie widać, to jeszcze ktoś tam się ze mną liczy, że zaliczono mnie do owego konkursu. :) Nic jednak ‚za darmo’, by wygrać, trzeba mieć dość głosów, by wyprzedzić wszystkie pozostałe – 53 blogi. Te wszystkie blogi, a raczej osoby je prowadzące, mają swoich fanów – najwidoczniej liczniejszych ode mnie – bo zdecydowanie prowadzą.
Nie zniechęcam się jednak i namawiam swoich fanów i/lub znajomych, by oddali na nas głos. Postawiłam sobie bowiem za cel, że będę w pierwszej 10tce. Póki co idzie mi dobrze, zostało około tygodnia do zakończenia głosowania, a ja każdego dnia będę namawiać ludzi, by oddali głos na groszkowi.pl. Na tym etapie istnienia mojego bloga nie mogę niestety liczyć na setki głosów poprzez poinformowanie o konkursie i poproszenie o głosy na forum, bez indywidualnych starań. Może za kilka miesięcy to się zmieni… ;)

A tymczasem, oto odnośnik do konkursu i bloga Bakusiowo.pl, na którym on jest, oraz plakat:

http://bakusiowo.pl/zloty-smoczek-czyli-blog-parentingowy-roku-2013/

bpr-2013

Więc jeśli jeszcze nie zagłosowaliście na groszkowi.pl, zachęcam, zapraszam, namawiam, proszę…zagłosujcie i pomóżcie nam zdobyć pozycję jednocyfrową. :)

A my dzisiaj byliśmy na drobnych zakupach.Sklep HomeSense, pewna odmiana TK Max (nawet naklejki z cenami na produktach ma te same) tyle, że bez ubrań. Czyli markowe rzeczy z końcówej serii w dobrych cenach.
Za cel obrałam sobie zabawki do niedalekiej już kąpieli w wannie, które urozmaicą i zajmą Groszka w trakcie obowiązkowej pielęgnacji. Bez szczęścia tym razem, nic mnie nie urzekło. Przede wszystkim dlatego, że wybór był skromny, zabawek kąpielowych było może z 5. Spróbuję ponownie za jakiś czas.
A innych zabawek, których szukałam, były te, wykonane z drewna. Niezupełnie wiedziałam czego szukałam, dodatkowo Groszkowi zbliżył się czas drzemki i dobitnie swoim rykiem nas o tym informował, skutecznie utrudniając mi skupienie się na poszukiwaniu tej idealnej zabawki. Ostatecznie też nic nie wybrałam, ale przynajmniej Groszek w koooońcu zasnął. :)
Ale, ale, nie wyszłabym z pustymi rękami. W nasze łapska bowiem wpadło to:

ND3_8026

ND3_7728

Cóż za pamiętna pamiątka będzie. ;) Nie dość, że Groszek będzie miał swój pierwszy zestaw sztućców (nie tych plastikowych), to jeszcze jak już z nich wyrośnie, będzie miał fajną pamiątkę. A termos/kubek, przy okazji… :) Bo ładny kolor, prawda? ;)

Także kochani, jeśli macie chęć, zapraszam do głosowania na Groszka na blogu bakusiowo.pl :)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>